MLSH322M030JK0C
MLSH322M030JK0C
MLSH322M030JK0C
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
CAP ALUM 3200UF 20% 30V RADIAL
SOT-23
MLSH322M030JK0C Datasheet PDF
non-compliant
Technical Specifications
Parameter NameValue
TypeParameter
Factory Lead Time 28 Weeks
Mount Through Hole
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Operating Temperature-55°C~125°C
PackagingBulk
Published 2016
Series MLSH
Size / Dimension 1.000Lx0.500W 25.40mmx12.70mm
Tolerance ±20%
Pbfree Code no
Part StatusActive
Moisture Sensitivity Level (MSL) Not Applicable
Applications Hermetically Sealed
Voltage - Rated 30V
Capacitance 3200μF
Reach Compliance Code unknown
Lead Pitch 12.7mm
ESR (Equivalent Series Resistance) 103mOhm @ 120Hz
Lead Spacing0.500 12.70mm
Lifetime @ Temp 5000 Hrs @ 125°C
Ripple Current6.6A
Polarization Polar
Life (Hours) 10000 hours
Ripple Current @ Low Frequency 6.6A @ 120Hz
Height Seated (Max) 1.500 38.10mm
RoHS StatusNon-RoHS Compliant
In-Stock:78 items
Pricing & Ordering
QuantityUnit PriceExt. Price
About MLSH322M030JK0C
The MLSH322M030JK0C from Cornell Dubilier Electronics (CDE) is a high-performance microcontroller designed for a wide range of embedded applications. This component features CAP ALUM 3200UF 20% 30V RADIAL.
Key Features
  • Advanced AVR architecture for efficient processing
  • Wide operating temperature range: -40°C to 85°C