LNK2G152MSEF
LNK2G152MSEF
LNK2G152MSEF
Nichicon
LNK 1500μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 6.8A 2.008Dia 51.00mm -25°C~85°C Polar 21.9964mm Radial, Can - Screw Terminals
SOT-23
LNK2G152MSEF Datasheet PDF
non-compliant
Technical Specifications
Parameter NameValue
In-Stock:214 items
Pricing & Ordering
QuantityUnit PriceExt. Price
About LNK2G152MSEF
The LNK2G152MSEF from Nichicon is a high-performance microcontroller designed for a wide range of embedded applications. This component features LNK 1500μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 6.8A 2.008Dia 51.00mm -25°C~85°C Polar 21.9964mm Radial, Can - Screw Terminals.
Key Features
  • Advanced AVR architecture for efficient processing
  • Wide operating temperature range: -40°C to 85°C