UPM2V220MHD
UPM2V220MHD
UPM2V220MHD
Nichicon
UPM 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 150mA 0.630Dia 16.00mm -40°C~105°C Polar 7.5mm Radial, Can
SOT-23
UPM2V220MHD Datasheet
non-compliant
In-Stock: 5181 items
Specifications
Name Value
Type Parameter
Factory Lead Time 19 Weeks
Terminal Shape WIRE
Dielectric Material ALUMINUM (WET)
Operating Temperature -40°C~105°C