UBW2A330MPD1TD
UBW2A330MPD1TD
UBW2A330MPD1TD
Nichicon
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL
SOT-23
UBW2A330MPD1TD Datasheet
non-compliant
In-Stock: 6232 items
Type Parameter
Factory Lead Time 16 Weeks
Dielectric Material ALUMINUM
Operating Temperature -55°C~135°C
Series UBW
Size / Dimension 0.394Dia 10.00mm
Tolerance ±20%
Number of Terminations 2
Termination Radial
HTS Code 8532.22.00
Capacitance 33μF
Voltage - Rated DC 100V
Packing Method TR
Terminal Pitch 5mm
Lead Pitch 5.0038mm
Capacitor Type ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
Lead Spacing 0.197 5.00mm
Lifetime @ Temp 2000 Hrs @ 135°C
Ripple Current 480mA
Polarization Polar
Life (Hours) 2000 hours
Impedance 800mOhm
Ripple Current @ Low Frequency 240mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 480mA @ 100kHz
Diameter 10mm
Height Seated (Max) 0.571 14.50mm
Length 12.5mm