UBW1H100MPD1TA
UBW1H100MPD1TA
UBW1H100MPD1TA
Nichicon
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL
SOT-23
UBW1H100MPD1TA Datasheet
non-compliant
In-Stock: 31438 items
Type Parameter
Factory Lead Time 17 Weeks
Dielectric Material ALUMINUM
Operating Temperature -55°C~135°C
Series UBW
Size / Dimension 0.315Dia 8.00mm
Tolerance ±20%
Applications Automotive
Voltage - Rated 50V
HTS Code 8532.22.00
Capacitance 10μF
Packing Method TR
Terminal Pitch 5mm
Lead Pitch 3.5052mm
Capacitor Type ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
Lead Spacing 0.138 3.50mm
Lifetime @ Temp 1000 Hrs @ 135°C
Ripple Current 90mA
Polarization Polar
Life (Hours) 1000 hours
Impedance 750mOhm
Ripple Current @ Low Frequency 90mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 180mA @ 100kHz
Diameter 8mm
Height Seated (Max) 0.532 13.50mm
Length 11.5mm