MC22FF241F-TF
MC22FF241F-TF
MC22FF241F-TF
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
SOT-23
MC22FF241F-TF Datasheet PDF
Weight 480.014126mg
Operating Temperature-55°C~125°C
Series MC
Size / Dimension 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance ±1%
ECCN Code EAR99
Temperature Coefficient25 ppm/°C
Terminal Finish Tin (Sn)
HTS Code8532.29.00.20
Capacitance 240pF
Voltage - Rated DC 1kV
Packing Method TR
Multilayer Yes
Rated (DC) Voltage (URdc) 1000V
Dissipation Factor0.1 %
Height 4mm
Height Seated (Max) 0.157 4.00mm
Length 5.7mm
Width 5mm
RoHS StatusROHS3 Compliant
In-Stock:1858 items
MC22FF241F-TF Product Details
MC22FF241F-TF Overview
Despite its size/dimension being 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm, it guarantees high reliability.It requires voltage - Rated DC of 1kV to function fully.The rated (DC) voltage (URdc) should be maintained at 1000V for high efficiency.Parts with 25 ppm/°C temperature coefficients are set at the factory.When operating, the device should remain at -55°C~125°C at all times.
MC22FF241F-TF Features
its size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
the voltage - Rated DC of 1kV
a 25 ppm/°C temperature coefficient