MC22FA182F-TF
MC22FA182F-TF
MC22FA182F-TF
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
SOT-23
MC22FA182F-TF Datasheet PDF
non-compliant
Technical Specifications
Parameter NameValue
TypeParameter
Mount Surface Mount
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Dielectric MaterialMica
Operating Temperature-55°C~125°C
PackagingTape & Reel (TR)
Published 2013
Series MC
Size / Dimension 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance ±1%
JESD-609 Code e3
Feature RF, High Q, Low Loss
Part StatusActive
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
Number of Terminations 2
Termination SMD/SMT
ECCN Code EAR99
Temperature Coefficient25 ppm/°C
Terminal Finish Tin (Sn)
HTS Code8532.29.00.20
Capacitance 1800pF
Voltage - Rated DC 100V
Packing Method TR
Reach Compliance Code unknown
Case Code (Metric) 5750
Case Code (Imperial) 2220
Multilayer Yes
Dissipation Factor0.1 %
Height 2mm
Height Seated (Max) 0.079 2.00mm
Length 5.7mm
Width 5mm
RoHS StatusROHS3 Compliant
In-Stock:1597 items
MC22FA182F-TF Product Details
MC22FA182F-TF Overview
The size/dimension of this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm in order to ensure a high level of reliability.To function properly, 100V needs a voltage of Rated DC.25 ppm/°C temperature coefficient are set with the part.When in operation, the device should be kept at -55°C~125°C.
MC22FA182F-TF Features
its size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
the voltage - Rated DC of 100V
a 25 ppm/°C temperature coefficient
MC22FA182F-TF Applications
  • MRI Coils
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ