Welcome to Hotenda.com Online Store!

SN74CBTK32245GKER
Texas Instruments
96 Terminations4.5V~5.5V 96 Pin 74CBTK32245 Signal switch74CBTK Series 4 Functions
SOT-23
SN74CBTK32245GKER Datasheet PDF
non-compliant
| Parameter Name | Value |
|---|---|
| Type | Parameter |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 96-LFBGA |
| Number of Pins | 96 |
| Weight | 174.20782mg |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Series | 74CBTK |
| JESD-609 Code | e0 |
| Pbfree Code | no |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 96 |
| Type | Bus Switch |
| Resistance | 9Ohm |
| Terminal Finish | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Subcategory | Bus Driver/Transceivers |
| Technology | BICMOS |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Terminal Position | BOTTOM |
| Terminal Form | BALL |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 235 |
| Number of Functions | 4 |
| Supply Voltage | 5V |
| Terminal Pitch | 0.8mm |
| Reach Compliance Code | not_compliant |
| [email protected] Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Base Part Number | 74CBTK32245 |
| Pin Count | 96 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Circuit | 8 x 1:1 |
| Polarity | Non-Inverting |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 5.5V |
| Power Supplies | 5V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 4V |
| Number of Ports | 2 |
| Nominal Supply Current | 2mA |
| Number of Bits | 32 |
| Throw Configuration | SPST |
| Propagation Delay | 250 ps |
| Turn On Delay Time | 7 ns |
| Family | CBT/FST/QS/5C/B |
| Output Characteristics | 3-STATE |
| Supply Type | Single |
| Turn-Off Delay Time | 7 ns |
| High Level Output Current | 64mA |
| Low Level Output Current | 15mA |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Independent Circuits | 4 |
| Length | 13.5mm |
| Width | 5.5mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Contains Lead |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
| 1 | $4.72000 | $4.72 |
| 500 | $4.6728 | $2336.4 |
| 1000 | $4.6256 | $4625.6 |
| 1500 | $4.5784 | $6867.6 |
| 2000 | $4.5312 | $9062.4 |
| 2500 | $4.484 | $11210 |
Similar Logic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders from Texas Instruments and other manufacturers
Enter Your Email Address, Get the Latest News
