200YXF47MEFCG412.5X25
200YXF47MEFCG412.5X25
200YXF47MEFCG412.5X25
Rubycon
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL
SOT-23
200YXF47MEFCG412.5X25 Datasheet PDF
TypeParameter
Factory Lead Time 20 Weeks
Mount Through Hole
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Can
Operating Temperature-40°C~105°C
PackagingTape & Box (TB)
Series YXF
Size / Dimension 0.492Dia 12.50mm
Tolerance ±20%
Applications General Purpose
Voltage - Rated 200V
Capacitance 47μF
Lead Pitch 5.0038mm
Lead Spacing0.197 5.00mm
Lifetime @ Temp 10000 Hrs @ 105°C
Polarization Polar
Life (Hours) 10000 hours
Height Seated (Max) 1.063 27.00mm
RoHS StatusROHS3 Compliant
In-Stock:21017 items
Pricing & Ordering
QuantityUnit PriceExt. Price
About 200YXF47MEFCG412.5X25
The 200YXF47MEFCG412.5X25 from Rubycon is a high-performance microcontroller designed for a wide range of embedded applications. This component features CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL.
Key Features
  • Advanced AVR architecture for efficient processing
  • Wide operating temperature range: -40°C to 85°C