10WA470MEFC8X9 Overview
At full charge, the ripple current is 456mA @ 10kHz.The ripple current at the lowest charge is 380mA @ 120Hz.Keep your seated height below 0.413 10.50mm.This capacitor operates from a voltage - Rated DC of 10V.High efficiency requires the operating temperature to be -40°C~85°C.
10WA470MEFC8X9 Features
the ripple current is 456mA @ 10kHz.
the ripple current is 380mA @ 120Hz.
voltage - Rated DC of 10V
an operating temperature of -40°C~85°C