MC12FA680J
MC12FA680J
MC12FA680J
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
SOT-23
MC12FA680J Datasheet PDF
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Terminal Shape WRAPAROUND
Number of Pins 1210
Dielectric MaterialMica
Operating Temperature-55°C~125°C
PackagingBulk
Published 2000
Series MC
Size / Dimension 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Tolerance ±5%
Feature RF, High Q, Low Loss
Pbfree Code no
Part StatusObsolete
ECCN Code EAR99
Temperature Coefficient25 ppm/°C
HTS Code8532.29.00.20
Capacitance 68pF
Voltage - Rated DC 100V
Custom Capabilities Tight Tolerance Exact Capacitance Values
Height 1.5mm
Height Seated (Max) 0.079 2.00mm
Length 3.2mm
Width 2.5mm
RoHS StatusNon-RoHS Compliant
Lead Free Contains Lead
In-Stock:4760 items
MC12FA680J Product Details
MC12FA680J Overview
Consequently, it has 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm size/dimension in order to ensure the highest level of reliability.To operate properly, it requires a voltage - Rated DC of 100V.25 ppm/°C is set as the temperature coefficient for the part.During operation, it is recommended that the device remain at -55°C~125°C.
MC12FA680J Features
its size/dimension is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
the voltage - Rated DC of 100V
a 25 ppm/°C temperature coefficient