4379-121JS
4379-121JS
4379-121JS
API Delevan Inc.
SOT-23
4379-121JS Datasheet PDF
non-compliant
Technical Specifications
Parameter NameValue
TypeParameter
Factory Lead Time 15 Weeks
Mount Surface Mount
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD
Terminal Shape WRAPAROUND
Number of Pins 2
Material - Core Ferrite
Shape/Size Description RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature-55°C~125°C
PackagingTape & Reel (TR)
Published 2010
Series 4379
Size / Dimension 0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
Tolerance ±5%
Pbfree Code no
Part StatusActive
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
Number of Terminations 2
Termination SMD/SMT
ECCN Code EAR99
HTS Code8504.50.80.00
Packing Method TR, 13 Inch
Shielding YES
Number of Functions 1
Depth 3.38mm
Construction Rectangular
Current Rating1A
Inductance 120nH
Test Frequency25MHz
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Max DC Current 1A
Frequency - Self Resonant 520MHz
Inductor Application RF INDUCTOR
Terminal Placement DUAL ENDED
Q @ Freq 79 @ 25MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) 79
Inductor Type GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Q Factor 79
Case/Size Code 1613
Height 3.56mm
Height Seated (Max) 0.140 3.56mm
Radiation HardeningNo
RoHS StatusNon-RoHS Compliant
In-Stock:374 items
Pricing & Ordering
QuantityUnit PriceExt. Price
About 4379-121JS
Key Features
  • Advanced AVR architecture for efficient processing
  • Wide operating temperature range: -40°C to 85°C