CMLS051B-2R2MS
CMLS051B-2R2MS
CMLS051B-2R2MS
Delta Electronics/Cyntec
SOT-23
CMLS051B-2R2MS Datasheet PDF
non-compliant
Technical Specifications
Parameter NameValue
TypeParameter
Factory Lead Time 8 Weeks
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Material - Core Metal
Operating Temperature-55°C~125°C
PackagingTape & Reel (TR)
Series CMLS051B
Size / Dimension 0.213Lx0.205W 5.40mmx5.20mm
Tolerance ±3%
Part StatusActive
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
Current Rating (Amps) 3.4A
Shielding Shielded
Inductance 2.2μH
DC Resistance (DCR) 77.3mOhm Max
Inductance Frequency - Test 100kHz
Current - Saturation 6A
Height Seated (Max) 0.047 1.20mm
RoHS StatusROHS3 Compliant
In-Stock:12619 items
Pricing & Ordering
QuantityUnit PriceExt. Price
About CMLS051B-2R2MS
Key Features
  • Advanced AVR architecture for efficient processing
  • Wide operating temperature range: -40°C to 85°C