0925R-183J
0925R-183J
0925R-183J
API Delevan Inc.
Fixed Inductors 18uH 5% 3.8ohm Mold Shield Coil Ind
SOT-23
0925R-183J Datasheet PDF
Shape/Size Description TUBULAR PACKAGE
Operating Temperature-55°C~105°C
Series 0925R
Size / Dimension 0.095Diax0.250L 2.41mmx6.35mm
Tolerance ±5%
Number of Functions 1
Current Rating108mA
Lead Length 38.1mm
Inductance 18μH
Test Frequency2.5MHz
DC Resistance (DCR) 3.8Ohm Max
Max DC Current 108mA
Frequency - Self Resonant 26MHz
Inductor Application RF INDUCTOR
Q @ Freq 40 @ 2.5MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) 40
Q Factor 40
Diameter 2.41mm
Radiation HardeningNo
RoHS StatusROHS3 Compliant
In-Stock:4798 items
Pricing & Ordering
QuantityUnit PriceExt. Price
About 0925R-183J
The 0925R-183J from API Delevan Inc. is a high-performance microcontroller designed for a wide range of embedded applications. This component features Fixed Inductors 18uH 5% 3.8ohm Mold Shield Coil Ind.
Key Features
  • Advanced AVR architecture for efficient processing
  • Wide operating temperature range: -40°C to 85°C