0925R-101H
0925R-101H
0925R-101H
API Delevan Inc.
Fixed Inductors .1uH 3% .1ohm Mold Shield Coil Ind
SOT-23
0925R-101H Datasheet PDF
non-compliant
Technical Specifications
Parameter NameValue
TypeParameter
Factory Lead Time 6 Weeks
Mount Through Hole
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Terminal Shape WIRE
Material - Core Iron
Shape/Size Description TUBULAR PACKAGE
Operating Temperature-55°C~105°C
PackagingTape & Reel (TR)
Published 2010
Series 0925R
Size / Dimension 0.095Diax0.250L 2.41mmx6.35mm
Tolerance ±3%
JESD-609 Code e3
Pbfree Code yes
Part StatusActive
Moisture Sensitivity Level (MSL) Not Applicable
Number of Terminations 2
ECCN Code EAR99
Type Molded
Terminal Finish Tin (Sn)
HTS Code8504.50.80.00
Packing Method TR, 14 INCH
Shielding YES
Number of Functions 1
Current Rating670mA
Lead Length 38.1mm
Inductance 100nH
Test Frequency25MHz
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Max DC Current 670mA
Frequency - Self Resonant 490MHz
Inductor Application RF INDUCTOR
Q @ Freq 54 @ 25MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) 54
Q Factor 54
Diameter 2.41mm
Radiation HardeningNo
RoHS StatusROHS3 Compliant
In-Stock:2737 items
Pricing & Ordering
QuantityUnit PriceExt. Price
About 0925R-101H
Key Features
  • Advanced AVR architecture for efficient processing
  • Wide operating temperature range: -40°C to 85°C