770W-X2/09
770W-X2/09
770W-X2/09
Qualtek
PWR ENT RCPT IEC320-C8 PNL SLDR
SOT-23
770W-X2/09 Datasheet
non-compliant
In-Stock: 1180 items
Specifications
Name Value
Type Parameter
Factory Lead Time 20 Weeks
Mount Panel, Snap in, Through Hole
Mounting Type Panel Mount, Snap-In; Through Hole, Right Angle
Packaging Bulk
Published 2001
Series 770W
Part Status Active
Termination Solder
Connector Type Receptacle, Male Pins
Number of Positions 2
Gender Male
Approval Agency CSA, UL, VDE
Connector Style IEC 320-C8, Non-Polarized
Voltage - IEC 250VAC
Filter Type Unfiltered - Commercial
Current - IEC 2.5A
Accomodates a Fuse No
Panel Thickness 0.098 2.50mm