Welcome to Hotenda.com Online Store!

FST3125MTCX
ON Semiconductor
14 Terminations4V~5.5V 14 Pin 3125 Signal switch4 Functions
SOT-23
FST3125MTCX Datasheet PDF
non-compliant
| Parameter Name | Value |
|---|---|
| Type | Parameter |
| Factory Lead Time | 6 Weeks |
| Contact Plating | Gold |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) |
| Number of Pins | 14 |
| Weight | 55.3mg |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2008 |
| JESD-609 Code | e4 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 14 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Type | Bus Switch |
| Resistance | 7Ohm |
| Subcategory | Bus Driver/Transceivers |
| Technology | CMOS |
| Voltage - Supply | 4V~5.5V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Number of Functions | 4 |
| Supply Voltage | 5V |
| [email protected] Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Base Part Number | 3125 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Operating Supply Voltage | 5V |
| Number of Elements | 4 |
| Circuit | 1 x 1:1 |
| Power Supplies | 5V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 4V |
| Load Capacitance | 50pF |
| Number of Ports | 2 |
| Max Supply Current | 3μA |
| Number of Bits | 1 |
| Throw Configuration | SPST |
| Propagation Delay | 250 ps |
| Quiescent Current | 3μA |
| Turn On Delay Time | 5 ns |
| Family | CBT/FST/QS/5C/B |
| Output Characteristics | 3-STATE |
| Supply Type | Single |
| Turn-Off Delay Time | 5.3 ns |
| Output Polarity | TRUE |
| Low Level Output Current | 128mA |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Height | 900μm |
| Length | 5mm |
| Width | 4.4mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
| 1 | $0.732340 | $0.73234 |
| 10 | $0.690887 | $6.90887 |
| 100 | $0.651780 | $65.178 |
| 500 | $0.614887 | $307.4435 |
| 1000 | $0.580082 | $580.082 |
Similar Logic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders from ON Semiconductor and other manufacturers
Enter Your Email Address, Get the Latest News
