MC22FF301D-TF
MC22FF301D-TF
MC22FF301D-TF
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
SOT-23
MC22FF301D-TF Datasheet PDF
TypeParameter
Factory Lead Time 12 Weeks
Dielectric MaterialMica
Weight 480.014126mg
Operating Temperature-55°C~125°C
PackagingTape & Reel (TR)
Published 2013
Series MC
Size / Dimension 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance ±0.5%
ECCN Code EAR99
Temperature Coefficient25 ppm/°C
Terminal Finish Tin (Sn)
HTS Code8532.29.00.20
Capacitance 300pF
Voltage - Rated DC 1kV
Packing Method TR
Multilayer Yes
Rated (DC) Voltage (URdc) 1000V
Dissipation Factor0.1 %
Height 4mm
Height Seated (Max) 0.157 4.00mm
Length 5.7mm
Width 5mm
RoHS StatusROHS3 Compliant
In-Stock:2049 items
MC22FF301D-TF Product Details
MC22FF301D-TF Overview
The size/dimension of this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm in order to ensure a high level of reliability.A voltage of 1kV needs to be provided for it to function properly.A high efficiency is achieved when the rated (DC) voltage (URdc) is maintained at 1000V.Parts have a 25 ppm/°C temperature coefficient.When in operation, the device should be kept at -55°C~125°C.
MC22FF301D-TF Features
its size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
the voltage - Rated DC of 1kV
a 25 ppm/°C temperature coefficient
MC22FF301D-TF Applications
  • Mobile Radio
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Plasma generators
  • MRI Coils and Generators
  • MRI Coils
  • CATV
  • Lasers
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ