Welcome to Hotenda.com Online Store!

SN75LVDM977DLRG4
Texas Instruments
56 Terminations56 Pin 75LVDM977 Receivers9 Bits 9/9 Drivers/Receivers9 Functions
SOT-23
SN75LVDM977DLRG4 Datasheet PDF
non-compliant
| Parameter Name | Value |
|---|---|
| Type | Parameter |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 56-BSSOP (0.295, 7.50mm Width) |
| Number of Pins | 56 |
| Operating Temperature | 0°C~70°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Number of Terminations | 56 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Type | Transceiver |
| Additional Feature | SUPPORTS SINGLE-ENDED AND LOW-VOLTAGE DIFFERENTIAL SCSI |
| HTS Code | 8542.39.00.01 |
| Subcategory | Line Driver or Receivers |
| Technology | CMOS |
| Voltage - Supply | 4.75V~5.25V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Number of Functions | 9 |
| Supply Voltage | 5V |
| Terminal Pitch | 0.635mm |
| Reach Compliance Code | unknown |
| [email protected] Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Base Part Number | 75LVDM977 |
| Pin Count | 56 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Power Supplies | 5V |
| Supply Current-Max | 26mA |
| Differential Output | YES |
| Input Characteristics | DIFFERENTIAL SCHMITT TRIGGER |
| Number of Drivers/Receivers | 9/9 |
| Driver Number of Bits | 9 |
| Receiver Number of Bits | 9 |
| Interface Standard | X3.277; SCSI-2; SCSI-3 |
| Receive Delay-Max | 10 ns |
| Transmit Delay-Max | 8.8 ns |
| Output Low Current-Max | 0.002A |
| Out Swing-Min | 0.2 V |
| High Level Input Current-Max | 0.00005A |
| Height Seated (Max) | 2.79mm |
| Length | 18.415mm |
| Width | 7.5mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
Similar Interface - Drivers, Receivers, Transceivers from Texas Instruments and other manufacturers
Enter Your Email Address, Get the Latest News
