Welcome to Hotenda.com Online Store!

CLVTH32374IGKEREP
Texas Instruments
2.7V~3.6V 160MHz 32 Bit D-Type Flip Flop BOTTOM 74LVTH32374 96 Pins 380μA 74LVTH Series 96-LFBGA
SOT-23
CLVTH32374IGKEREP Datasheet PDF
non-compliant
| Parameter Name | Value |
|---|---|
| Type | Parameter |
| Lifecycle Status | LIFEBUY (Last Updated: 1 day ago) |
| Contact Plating | Lead, Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 96-LFBGA |
| Number of Pins | 96 |
| Weight | 174.20782mg |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Series | 74LVTH |
| JESD-609 Code | e0 |
| Part Status | Last Time Buy |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 96 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Type | D-Type |
| Terminal Finish | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Packing Method | TR |
| Technology | BICMOS |
| Voltage - Supply | 2.7V~3.6V |
| Terminal Position | BOTTOM |
| Terminal Form | BALL |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 220 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Reach Compliance Code | not_compliant |
| [email protected] Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Base Part Number | 74LVTH32374 |
| Function | Standard |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Output Type | Tri-State, Non-Inverted |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Number of Elements | 4 |
| Polarity | Non-Inverting |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 3.6V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 2.7V |
| Number of Ports | 2 |
| Number of Bits | 32 |
| Clock Frequency | 160MHz |
| Propagation Delay | 3 ns |
| Quiescent Current | 10mA |
| Turn On Delay Time | 3 ns |
| Family | LVT |
| Logic Function | D-Type, Flip-Flop |
| Current - Quiescent (Iq) | 380μA |
| Output Characteristics | 3-STATE |
| Current - Output High, Low | 32mA 64mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 4.5ns @ 3.3V, 50pF |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Input Capacitance | 3pF |
| Number of Output Lines | 8 |
| Count Direction | UNIDIRECTIONAL |
| Clock Edge Trigger Type | Positive Edge |
| Translation | N/A |
| Height | 1.4mm |
| Length | 13.5mm |
| Width | 5.5mm |
| Thickness | 900μm |
| RoHS Status | Non-RoHS Compliant |
| Lead Free | Contains Lead |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
| 1 | $5.329194 | $5.329194 |
| 10 | $5.027542 | $50.27542 |
| 100 | $4.742964 | $474.2964 |
| 500 | $4.474494 | $2237.247 |
| 1000 | $4.221221 | $4221.221 |
Similar Logic - Flip Flops from Texas Instruments and other manufacturers
Enter Your Email Address, Get the Latest News
