Welcome to Hotenda.com Online Store!

NB4L52MNG
ON Semiconductor
2.375V~5.5V 1 Bit D-Type Flip Flop QUAD NB4L52 16 Pins 16-VFQFN Exposed Pad
SOT-23
NB4L52MNG Datasheet PDF
non-compliant
| Parameter Name | Value |
|---|---|
| Type | Parameter |
| Factory Lead Time | 4 Weeks |
| Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 days ago) |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Number of Pins | 16 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tube |
| Published | 2007 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 16 |
| Type | D-Type |
| Terminal Finish | Nickel/Gold/Palladium (Ni/Au/Pd) |
| Additional Feature | LVPECL MODE: VCC = 0V WITH VEE = -2.375V TO -5.5V |
| Subcategory | FF/Latches |
| Packing Method | RAIL |
| Technology | ECL |
| Voltage - Supply | 2.375V~5.5V |
| Terminal Position | QUAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Supply Voltage | 2.5V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Frequency | 4GHz |
| [email protected] Reflow Temperature-Max (s) | 40 |
| Base Part Number | NB4L52 |
| Function | Reset |
| Output Type | Differential |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Number of Elements | 1 |
| Polarity | Non-Inverting |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 5.5V |
| Power Supplies | 2.5/5V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 2.375V |
| Output Current | 25mA |
| Number of Bits | 1 |
| Propagation Delay | 500 ps |
| Turn On Delay Time | 400 ps |
| Family | 4L |
| Logic Function | Translator |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Prop. [email protected] | 0.5 ns |
| Trigger Type | Negative Edge |
| High Level Output Current | -25mA |
| Low Level Output Current | 25mA |
| Clock Edge Trigger Type | Negative Edge |
| Height | 950μm |
| Length | 3mm |
| Width | 3mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
| 1 | $25.916434 | $25.916434 |
| 10 | $24.449466 | $244.49466 |
| 100 | $23.065534 | $2306.5534 |
| 500 | $21.759938 | $10879.969 |
| 1000 | $20.528243 | $20528.243 |
Similar Logic - Flip Flops from ON Semiconductor and other manufacturers
Enter Your Email Address, Get the Latest News
