25YXG680MEFCT810X20 Overview
As far as the ripple current is concerned, it is 1.4A @ 100kHz at full charge.It is 770mA @ 120Hz at the lowest charge for ripple current.Ensure that the height of the seated person (Max) does not exceed 0.866 22.00mm.Set the rated (DC) voltage of the device (URdc) to 25V.When operating at -40°C~105°C, high efficiency can be achieved.
25YXG680MEFCT810X20 Features
the ripple current is 1.4A @ 100kHz.
the ripple current is 770mA @ 120Hz.
an operating temperature of -40°C~105°C