Welcome to Hotenda.com Online Store!

MC100LVEL59DWR2
ON Semiconductor
20 Terminations±3V~3.8V 20 Pin 100LVEL59 Signal switch100LVEL Series 1 Outputs3 Functions
SOT-23
MC100LVEL59DWR2 Datasheet PDF
non-compliant
| Parameter Name | Value |
|---|---|
| Type | Parameter |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295, 7.50mm Width) |
| Number of Pins | 20 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2006 |
| Series | 100LVEL |
| JESD-609 Code | e0 |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 20 |
| Type | Multiplexer |
| Additional Feature | NECL MODE: VCC=0 WITH VEE=-3V TO -3.8 |
| Packing Method | TAPE AND REEL |
| Technology | ECL |
| Voltage - Supply | ±3V~3.8V |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 240 |
| Number of Functions | 3 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Reach Compliance Code | not_compliant |
| [email protected] Reflow Temperature-Max (s) | 30 |
| Base Part Number | 100LVEL59 |
| Pin Count | 20 |
| Number of Outputs | 1 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Circuit | 3 x 2:1 |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 3.8V |
| Power Supplies | -3.3V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 3V |
| Throw Configuration | SPDT |
| Propagation Delay | 690 ps |
| Output Characteristics | OPEN-EMITTER |
| Supply Type | Dual |
| Output Polarity | COMPLEMENTARY |
| Number of Input Lines | 2 |
| Voltage Supply Source | Dual Supply |
| Independent Circuits | 1 |
| Width | 7.5mm |
| RoHS Status | Non-RoHS Compliant |
| Lead Free | Contains Lead |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
| 1 | $9.550270 | $9.55027 |
| 10 | $9.009689 | $90.09689 |
| 100 | $8.499707 | $849.9707 |
| 500 | $8.018591 | $4009.2955 |
| 1000 | $7.564709 | $7564.709 |
Similar Logic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders from ON Semiconductor and other manufacturers
Enter Your Email Address, Get the Latest News
