Welcome to Hotenda.com Online Store!

A1010B-PL44C
Microsemi Corporation
5V V 4.572mm mm 4.5 ns ns FPGAs ACT? 1 Series 48MHz MHz 44-LCC (J-Lead) 1.27mm mm 44
SOT-23
A1010B-PL44C Datasheet PDF
non-compliant
| Parameter Name | Value |
|---|---|
| Type | Parameter |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 44-LCC (J-Lead) |
| Number of Pins | 44 |
| Operating Temperature | 0°C~70°C TA |
| Packaging | Tray |
| Published | 1997 |
| Series | ACT™ 1 |
| JESD-609 Code | e0 |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 44 |
| Terminal Finish | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| HTS Code | 8542.39.00.01 |
| Subcategory | Field Programmable Gate Arrays |
| Technology | CMOS |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | J BEND |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 225 |
| Supply Voltage | 5V |
| Terminal Pitch | 1.27mm |
| Frequency | 48MHz |
| [email protected] Reflow Temperature-Max (s) | 30 |
| Base Part Number | A1010 |
| Pin Count | 44 |
| Number of Outputs | 57 |
| Operating Supply Voltage | 5V |
| Power Supplies | 5V |
| Number of I/O | 34 |
| Propagation Delay | 4.5 ns |
| Turn On Delay Time | 4.5 ns |
| Organization | 547 CLBS, 2000 GATES |
| Programmable Logic Type | FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY |
| Number of Logic Elements/Cells | 295 |
| Number of Gates | 1200 |
| Number of Registers | 147 |
| Number of CLBs | 547 |
| Number of Logic Cells | 295 |
| Number of Equivalent Gates | 2000 |
| Height Seated (Max) | 4.572mm |
| Length | 16.5862mm |
| Width | 16.5862mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | Non-RoHS Compliant |
Similar Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array) from Microsemi Corporation and other manufacturers
Enter Your Email Address, Get the Latest News
