Welcome to Hotenda.com Online Store!

91305AMILFT
Integrated Device Technology (IDT)
3.3V Zero Delay Buffer 133MHz ICS91305 Clock Generators -- Series 8 Pins SOIC 8 Terminals Surface Mount 3 V ~ 3.6 V Tape & Reel
SOT-23
91305AMILFT Datasheet PDF
non-compliant
| Parameter Name | Value |
|---|---|
| Type | Parameter |
| Factory Lead Time | 13 Weeks |
| Contact Plating | Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | SOIC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Pins | 8 |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Frequency - Max | 133MHz |
| Packaging | Tape & Reel |
| Published | 2006 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Series | -- |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 8 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Type | Zero Delay Buffer |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | 30 |
| Base Part Number | ICS91305 |
| Output | Clock |
| Pin Count | 8 |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Temperature Grade | INDUSTRIAL |
| Number of Circuits | 1 |
| Max Supply Voltage | 3.6V |
| Min Supply Voltage | 3V |
| Nominal Supply Current | 80mA |
| Frequency (Max) | 133MHz |
| Input | Clock |
| Ratio - Input:Output | 1:5 |
| Max I(ol) | 0.025 A |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Divider/Multiplier | No/No |
| Same Edge Skew-Max (tskwd) | 0.25 ns |
| Number of True Outputs | 4 |
| Length | 4.9mm |
| Width | 3.9mm |
| Thickness | 1.5mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |
Similar Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers from Integrated Device Technology (IDT) and other manufacturers
Enter Your Email Address, Get the Latest News
