HCB1190-321L
HCB1190-321L
HCB1190-321L
Delta Electronics/Components
FIXED IND 320NH 50A 0.31MOHM SMD
SOT-23
HCB1190-321L Datasheet PDF
non-compliant
Technical Specifications
Parameter NameValue
TypeParameter
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Operating Temperature-40°C~125°C
PackagingTape & Reel (TR)
Series HCB1190
Size / Dimension 0.453Lx0.441W 11.50mmx11.20mm
Tolerance ±20%
Part StatusActive
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
ECCN Code EAR99
HTS Code8504.50.80.00
Current Rating (Amps) 50A
Shielding Unshielded
Inductance 320nH
DC Resistance (DCR) 0.31mOhm
Inductance Frequency - Test 100kHz
Inductor Type GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Current - Saturation 53A
Height Seated (Max) 0.354 9.00mm
RoHS StatusROHS3 Compliant
In-Stock:5119 items
Pricing & Ordering
QuantityUnit PriceExt. Price
About HCB1190-321L
The HCB1190-321L from Delta Electronics/Components is a high-performance microcontroller designed for a wide range of embedded applications. This component features FIXED IND 320NH 50A 0.31MOHM SMD.
Key Features
  • Advanced AVR architecture for efficient processing
  • Wide operating temperature range: -40°C to 85°C