3094-122HS
3094-122HS
3094-122HS
API Delevan Inc.
SOT-23
3094-122HS Datasheet PDF
Factory Lead Time 15 Weeks
Package / Case 2-SMD
Terminal Shape WRAPAROUND
Number of Pins 2
Material - Core Iron
Shape/Size Description RECTANGULAR PACKAGE
Published 2010
Series 3094
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature-55°C~125°C
Size / Dimension 0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
Tolerance ±3%
JESD-609 Code e0
Pbfree Code no
Part StatusActive
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
ECCN Code EAR99
Terminal Finish Tin/Lead (Sn63Pb37)
HTS Code8504.50.80.00
Packing Method TR, 7/13 Inch
Shielding NO
Number of Functions 1
Depth 3.38mm
Construction Epoxy Encapsulated
Current Rating330mA
Inductance 1.2μH
Test Frequency7.9MHz
DC Resistance (DCR) 450mOhm Max
Max DC Current 330mA
Frequency - Self Resonant 120MHz
Inductor Application RF INDUCTOR
Terminal Placement DUAL ENDED
Q @ Freq 65 @ 7.9MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) 65
Inductor Type GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Q Factor 65
Height Seated (Max) 0.140 3.56mm
Height 3.56mm
RoHS StatusNon-RoHS Compliant
Radiation HardeningNo
In-Stock:236 items
Pricing & Ordering
QuantityUnit PriceExt. Price
About 3094-122HS
Key Features
  • Advanced AVR architecture for efficient processing
  • Wide operating temperature range: -40°C to 85°C