MC22FF391D-TF
MC22FF391D-TF
MC22FF391D-TF
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
SOT-23
MC22FF391D-TF Datasheet PDF
TypeParameter
Factory Lead Time 12 Weeks
Dielectric MaterialMica
Operating Temperature-55°C~125°C
PackagingTape & Reel (TR)
Published 2013
Series MC
Size / Dimension 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance ±0.5%
ECCN Code EAR99
Temperature Coefficient25 ppm/°C
Terminal Finish Tin (Sn)
HTS Code8532.29.00.20
Capacitance 390pF
Voltage - Rated DC 1kV
Packing Method TR
Multilayer Yes
Rated (DC) Voltage (URdc) 1000V
Dissipation Factor0.1 %
Height 4mm
Height Seated (Max) 0.157 4.00mm
Length 5.7mm
Width 5mm
RoHS StatusROHS3 Compliant
In-Stock:3077 items
MC22FF391D-TF Product Details
MC22FF391D-TF Overview
Despite its size/dimension being 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm, it guarantees high reliability.To function properly, 1kV needs a voltage of Rated DC.A high efficiency requires that the rated (DC) voltage (URdc) be maintained at 1000V.Parts have a 25 ppm/°C temperature coefficient.When operating, the device should remain at -55°C~125°C at all times.
MC22FF391D-TF Features
its size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
the voltage - Rated DC of 1kV
a 25 ppm/°C temperature coefficient