MC22FF221G-TF
MC22FF221G-TF
MC22FF221G-TF
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
SOT-23
MC22FF221G-TF Datasheet PDF
Weight 480.014126mg
Operating Temperature-55°C~125°C
Series MC
Size / Dimension 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance ±2%
ECCN Code EAR99
Temperature Coefficient25 ppm/°C
Terminal Finish Tin (Sn)
HTS Code8532.29.00.20
Capacitance 220pF
Voltage - Rated DC 1kV
Packing Method TR
Multilayer Yes
Rated (DC) Voltage (URdc) 1000V
Dissipation Factor0.1 %
Height 4mm
Height Seated (Max) 0.157 4.00mm
Length 5.7mm
Width 5mm
RoHS StatusROHS3 Compliant
In-Stock:3814 items
MC22FF221G-TF Product Details
MC22FF221G-TF Overview
Consequently, it has 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension in order to ensure the highest level of reliability.The voltage - Rated DC of 1kV needs to be provided to fully play its function.For high efficiency, the rated voltage (URdc) should be kept at 1000V.The part has a temperature coefficient of 25 ppm/°C.It is recommended to leave the device at -55°C~125°C at all times.
MC22FF221G-TF Features
its size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
the voltage - Rated DC of 1kV
a 25 ppm/°C temperature coefficient
MC22FF221G-TF Applications
  • MRI Coils
  • Tuned LCR Circuits
  • Mobile Radio
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ