MC12FA391F-TF
MC12FA391F-TF
MC12FA391F-TF
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
SOT-23
MC12FA391F-TF Datasheet PDF
Dielectric MaterialMica
Weight 15.989131mg
Operating Temperature-55°C~125°C
PackagingTape & Reel (TR)
Published 2013
Series MC
Size / Dimension 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Tolerance ±1%
JESD-609 Code e3
Feature RF, High Q, Low Loss
Part StatusActive
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
Number of Terminations 2
Termination SMD/SMT
ECCN Code EAR99
Temperature Coefficient25 ppm/°C
Terminal Finish Tin (Sn)
HTS Code8532.29.00.20
Capacitance 390pF
Voltage - Rated DC 100V
Packing Method TR
Reach Compliance Code unknown
Case Code (Metric) 3225
Case Code (Imperial) 1210
Multilayer Yes
Dissipation Factor0.1 %
Height 2mm
Height Seated (Max) 0.079 2.00mm
Width 2.5mm
RoHS StatusROHS3 Compliant
In-Stock:3188 items
MC12FA391F-TF Product Details
MC12FA391F-TF Overview
The size/dimension of this device is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm in order to ensure a high level of reliability.A voltage of 100V needs to be provided for it to function properly.Parts have a 25 ppm/°C temperature coefficient.When in operation, the device should be kept at -55°C~125°C.
MC12FA391F-TF Features
its size/dimension is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
the voltage - Rated DC of 100V
a 25 ppm/°C temperature coefficient