3094-681KS
3094-681KS
3094-681KS
API Delevan Inc.
SOT-23
3094-681KS Datasheet PDF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Terminal Shape WRAPAROUND
Material - Core Iron
Shape/Size Description RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature-55°C~125°C
PackagingTape & Reel (TR)
Series 3094
Published 2002
Size / Dimension 0.155Lx0.125W 3.93mmx3.17mm
Tolerance ±10%
JESD-609 Code e0
Pbfree Code no
ECCN Code EAR99
Terminal Finish Tin/Lead (Sn63Pb37)
HTS Code8504.50.80.00
Packing Method TR, 13 Inch
Shielding NO
Number of Functions 1
Depth 3.38mm
Construction Rectangular
Current Rating430mA
Inductance 680nH
Test Frequency25MHz
DC Resistance (DCR) 260mOhm Max
Max DC Current 430mA
Frequency - Self Resonant 160MHz
Inductor Application RF INDUCTOR
Terminal Placement DUAL ENDED
Q @ Freq 70 @ 25MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) 70
Inductor Type GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Q Factor 70
Case/Size Code 1613
Height 3.56mm
Height Seated (Max) 0.133 3.38mm
Radiation HardeningNo
RoHS StatusNon-RoHS Compliant
Lead Free Contains Lead
In-Stock:748 items
Pricing & Ordering
QuantityUnit PriceExt. Price
About 3094-681KS
Key Features
  • Advanced AVR architecture for efficient processing
  • Wide operating temperature range: -40°C to 85°C