701W-30/50
701W-30/50
701W-30/50
Qualtek
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PNL SLDR
SOT-23
701W-30/50 Datasheet
non-compliant
In-Stock: 4247 items
Specifications
Name Value
Published 2007
Series 701W
Part Status Active
Moisture Sensitivity Level (MSL) Not Applicable
Termination Solder Eyelet
Approval Agency CSA, UL, VDE
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 27.20mm x 19.70mm
Connector Style IEC 320-C14
Current 15A
Voltage - IEC 250VAC
Filter Type Unfiltered - Commercial
Current - IEC 10A
Accomodates a Fuse No
Panel Thickness 0.118 3.00mm