Welcome to Hotenda.com Online Store!

SN74LVTH32244ZKER
Texas Instruments
SN74LVTH32244ZKER datasheet pdf and Logic - Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers product details from Texas Instruments stock available on our website
SOT-23
SN74LVTH32244ZKER Datasheet PDF
non-compliant
| Parameter Name | Value |
|---|---|
| Type | Parameter |
| Lifecycle Status | LIFEBUY (Last Updated: 6 days ago) |
| Contact Plating | Copper, Silver, Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 96-LFBGA |
| Number of Pins | 96 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Series | 74LVTH |
| JESD-609 Code | e1 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Last Time Buy |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 96 |
| Termination | SMD/SMT |
| ECCN Code | EAR99 |
| Terminal Finish | Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu) |
| Subcategory | Bus Driver/Transceivers |
| Packing Method | TR |
| Technology | BICMOS |
| Voltage - Supply | 2.7V~3.6V |
| Terminal Position | BOTTOM |
| Terminal Form | BALL |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 8 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| [email protected] Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Base Part Number | 74LVTH32244 |
| Pin Count | 96 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Output Type | 3-State |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Number of Elements | 8 |
| Polarity | Non-Inverting |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 2.7V |
| Load Capacitance | 50pF |
| Number of Ports | 2 |
| Propagation Delay | 2.3 ns |
| Quiescent Current | 10mA |
| Turn On Delay Time | 5 ns |
| Family | LVT |
| Logic Function | AND, Buffer, Inverting |
| Current - Output High, Low | 32mA 64mA |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Control Type | ENABLE LOW |
| Number of Input Lines | 32 |
| Number of Output Lines | 3 |
| Count Direction | UNIDIRECTIONAL |
| Translation | N/A |
| Height | 1.4mm |
| Length | 13.5mm |
| Width | 5.5mm |
| Thickness | 850μm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
| 1 | $2.419386 | $2.419386 |
| 10 | $2.282440 | $22.8244 |
| 100 | $2.153245 | $215.3245 |
| 500 | $2.031364 | $1015.682 |
| 1000 | $1.916381 | $1916.381 |
Similar Logic - Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers from Texas Instruments and other manufacturers
Enter Your Email Address, Get the Latest News
