Welcome to Hotenda.com Online Store!

SN74CBT3384CDBR
Texas Instruments
24 Terminations4.5V~5.5V 24 Pin 74CBT3384 Signal switch74CBT Series 10 Functions
SOT-23
SN74CBT3384CDBR Datasheet PDF
non-compliant
| Parameter Name | Value |
|---|---|
| Type | Parameter |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-SSOP (0.209, 5.30mm Width) |
| Number of Pins | 24 |
| Weight | 172.39345mg |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Series | 74CBT |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 24 |
| Type | Bus Switch |
| Resistance | 12Ohm |
| Subcategory | Bus Driver/Transceivers |
| Technology | CMOS |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Number of Functions | 10 |
| Supply Voltage | 5V |
| Terminal Pitch | 0.65mm |
| Base Part Number | 74CBT3384 |
| Pin Count | 24 |
| Operating Supply Voltage | 5V |
| Circuit | 5 x 1:1 |
| Power Supplies | 5V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 4V |
| Number of Ports | 2 |
| Output Current | 64mA |
| Number of Bits | 10 |
| Throw Configuration | SPST |
| Propagation Delay | 150 ps |
| Family | CBT/FST/QS/5C/B |
| Output Characteristics | 3-STATE |
| Supply Type | Single |
| Output Polarity | TRUE |
| High Level Output Current | -128mA |
| Low Level Output Current | 128mA |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Independent Circuits | 2 |
| Width | 5.3mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
| 1 | $0.28000 | $0.28 |
| 500 | $0.2772 | $138.6 |
| 1000 | $0.2744 | $274.4 |
| 1500 | $0.2716 | $407.4 |
| 2000 | $0.2688 | $537.6 |
| 2500 | $0.266 | $665 |
Similar Logic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders from Texas Instruments and other manufacturers
Enter Your Email Address, Get the Latest News
