Welcome to Hotenda.com Online Store!

LMH7322SQE/NOPB
Texas Instruments
Surface Mount Tape & Reel (TR) 25mA mA 0.783 ns μs Linear Comparators 53dB dB 5μA pA 20mA μA 8mV mV Surface Mount
SOT-23
LMH7322SQE/NOPB Datasheet PDF
non-compliant
| Parameter Name | Value |
|---|---|
| Type | Parameter |
| Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 days ago) |
| Factory Lead Time | 6 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad |
| Number of Pins | 24 |
| Operating Temperature | -40°C~125°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 24 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Type | General Purpose |
| Terminal Finish | Matte Tin (Sn) |
| Subcategory | Comparator |
| Packing Method | TR |
| Terminal Position | QUAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 2 |
| Supply Voltage | 5V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Base Part Number | LMH7322 |
| Pin Count | 24 |
| Output Type | Differential, LVDS, RSPECL |
| Number of Elements | 2 |
| Nominal Supply Current | 20mA |
| Output Current | 25mA |
| Max Supply Current | 20mA |
| Propagation Delay | 783 ps |
| Quiescent Current | 10mA |
| Response Time | 0.783 ns |
| Common Mode Rejection Ratio | 80 dB |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7V~12V ±1.35V~6V |
| Input Offset Voltage (Vos) | 8mV |
| Voltage Gain | 53dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 80dB |
| Max Input Current | 5μA |
| Input Bias Current | 5μA |
| Voltage - Input Offset (Max) | 8mV @ 5V |
| Current - Input Bias (Max) | 5μA @ 5V |
| Hysteresis | 75mV |
| CMRR, PSRR (Typ) | 80dB CMRR, 80dB PSRR |
| Propagation Delay (Max) | 0.783ns |
| Height | 800μm |
| Length | 4mm |
| Width | 4mm |
| Thickness | 750μm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
| 1 | $7.56000 | $7.56 |
| 500 | $7.4844 | $3742.2 |
| 1000 | $7.4088 | $7408.8 |
| 1500 | $7.3332 | $10999.8 |
| 2000 | $7.2576 | $14515.2 |
| 2500 | $7.182 | $17955 |
Similar Linear - Comparators from Texas Instruments and other manufacturers
Enter Your Email Address, Get the Latest News
