Welcome to Hotenda.com Online Store!

DS90CP04TLQ
Texas Instruments
32 Terminations2.375V~2.625V 32 Pin DS90CP04 Signal switch1 Functions
SOT-23
DS90CP04TLQ Datasheet PDF
non-compliant
| Parameter Name | Value |
|---|---|
| Type | Parameter |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 4 days ago) |
| Contact Plating | Lead, Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad |
| Number of Pins | 32 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| JESD-609 Code | e0 |
| Part Status | Not For New Designs |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 32 |
| Type | Crosspoint Switch |
| Terminal Finish | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Additional Feature | 4 X 4 ARRAY |
| Subcategory | Multiplexer or Switches |
| Technology | CMOS |
| Voltage - Supply | 2.375V~2.625V |
| Terminal Position | QUAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 2.5V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| [email protected] Reflow Temperature-Max (s) | 40 |
| Base Part Number | DS90CP04 |
| Output | SEPARATE OUTPUT |
| Pin Count | 32 |
| Operating Supply Voltage | 2.5V |
| Circuit | 1 x 4:4 |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 2.625V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 2.375V |
| Number of Channels | 4 |
| Data Rate | 2.5 Gbps |
| Supply Type | Single |
| Supply Current-Max (Isup) | 300mA |
| Power Consumption | 725W |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Independent Circuits | 1 |
| Switching | BREAK-BEFORE-MAKE |
| Height | 800μm |
| Length | 6mm |
| Width | 6mm |
| Thickness | 800μm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | Non-RoHS Compliant |
| Lead Free | Contains Lead |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
| 1 | $7.208320 | $7.20832 |
| 10 | $6.800302 | $68.00302 |
| 100 | $6.415379 | $641.5379 |
| 500 | $6.052244 | $3026.122 |
| 1000 | $5.709665 | $5709.665 |
Similar Logic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders from Texas Instruments and other manufacturers
Enter Your Email Address, Get the Latest News
