ERJ-U08D3482V
ERJ-U08D3482V
ERJ-U08D3482V
Panasonic Electronic Components
1206 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 34
SOT-23
ERJ-U08D3482V Datasheet PDF
non-compliant
Technical Specifications
Parameter NameValue
TypeParameter
Factory Lead Time 12 Weeks
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature-55°C~155°C
PackagingTape & Reel (TR)
Series ERJ
Size / Dimension 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance ±0.5%
Feature Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Part StatusActive
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
Number of Terminations 2
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Resistance 34.8kOhm
Composition Thick Film
Power (Watts) 0.25W 1/4W
Height Seated (Max) 0.028 0.70mm
RoHS StatusROHS3 Compliant
Ratings AEC-Q200
In-Stock:158597 items
Pricing & Ordering
QuantityUnit PriceExt. Price
About ERJ-U08D3482V
Key Features
  • Advanced AVR architecture for efficient processing
  • Wide operating temperature range: -40°C to 85°C