EEF-UE0E221CR
EEF-UE0E221CR
EEF-UE0E221CR
Panasonic Electronic Components
SOT-23
EEF-UE0E221CR Datasheet PDF
non-compliant
Technical Specifications
Parameter NameValue
TypeParameter
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Surface Mount Land Size 0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature-40°C~105°C
PackagingTape & Reel (TR)
Series SP-Cap UE
Size / Dimension 0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance ±20%
Part StatusObsolete
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
Type Polymer
Applications General Purpose
Voltage - Rated 2.5V
Capacitance 220μF
Lifetime @ Temp 1000 Hrs @ 105°C
Height Seated (Max) 0.169 4.30mm
In-Stock:1976 items
EEF-UE0E221CR Product Details
EEF-UE0E221CR Overview
When operating at -40°C~105°C, the temperature should remain stable.
EEF-UE0E221CR Features
an operating temperature of -40°C~105°C