Welcome to Hotenda.com Online Store!

NLV17SZ74USG
ON Semiconductor
1.65V~5.5V 200MHz 1 Bit D-Type Flip Flop DUAL 17SZ74 8 Pins Automotive, AEC-Q100, 17SZ Series 8-VFSOP (0.091, 2.30mm Width)
SOT-23
NLV17SZ74USG Datasheet PDF
non-compliant
| Parameter Name | Value |
|---|---|
| Type | Parameter |
| Factory Lead Time | 8 Weeks |
| Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 days ago) |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-VFSOP (0.091, 2.30mm Width) |
| Number of Pins | 8 |
| Operating Temperature | -55°C~125°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2006 |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 17SZ |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 8 |
| Type | D-Type |
| Terminal Finish | Tin (Sn) |
| Subcategory | FF/Latches |
| Packing Method | TAPE AND REEL |
| Technology | CMOS |
| Voltage - Supply | 1.65V~5.5V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Supply Voltage | 1.8V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| [email protected] Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Base Part Number | 17SZ74 |
| Function | Set(Preset) and Reset |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Output Type | Differential |
| Polarity | Non-Inverting |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 5.5V |
| Power Supplies | 3.3V |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Bits | 1 |
| Clock Frequency | 200MHz |
| Propagation Delay | 14.5 ns |
| Quiescent Current | 1μA |
| Turn On Delay Time | 2.2 ns |
| Family | LVC/LCX/Z |
| Logic Function | AND, D-Type |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Current - Output High, Low | 32mA 32mA |
| Max I(ol) | 0.024 A |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 5ns @ 5V, 50pF |
| Prop. [email protected] | 7.5 ns |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Input Capacitance | 7pF |
| fmax-Min | 250 MHz |
| Clock Edge Trigger Type | Positive Edge |
| Height | 800μm |
| Length | 2.1mm |
| Width | 2.4mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
Similar Logic - Flip Flops from ON Semiconductor and other manufacturers
Enter Your Email Address, Get the Latest News
