Welcome to Hotenda.com Online Store!

NC7SP19L6X
ON Semiconductor
6 Terminations0.9V~3.6V 6 Pin 7SP19 Signal switch7SP Series 2 Outputs1 Functions
SOT-23
NC7SP19L6X Datasheet PDF
non-compliant
| Parameter Name | Value |
|---|---|
| Type | Parameter |
| Factory Lead Time | 6 Weeks |
| Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-UFDFN |
| Number of Pins | 6 |
| Weight | 18mg |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2016 |
| Series | 7SP |
| JESD-609 Code | e4 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 6 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Type | Decoder/Demultiplexer |
| Terminal Finish | Gold/Nickel (Au/Ni) |
| Subcategory | Decoder/Drivers |
| Packing Method | TAPE AND REEL |
| Technology | CMOS |
| Voltage - Supply | 0.9V~3.6V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 1.2V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| [email protected] Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Base Part Number | 7SP19 |
| Number of Outputs | 2 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Circuit | 1 x 1:2 |
| Polarity | Non-Inverting |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 0.9V |
| Load Capacitance | 30pF |
| Throw Configuration | DPST |
| Propagation Delay | 48.3 ns |
| Quiescent Current | 900nA |
| Turn On Delay Time | 48.3 ns |
| Family | P |
| Logic Function | Decoder, Demultiplexer |
| Current - Output High, Low | 2.6mA 2.6mA |
| Supply Type | Single |
| Max I(ol) | 0.0005 A |
| Number of Input Lines | 1 |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Input Conditioning | STANDARD |
| Height Seated (Max) | 0.55mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
| 1 | $0.269623 | $0.269623 |
| 10 | $0.254362 | $2.54362 |
| 100 | $0.239964 | $23.9964 |
| 500 | $0.226381 | $113.1905 |
| 1000 | $0.213567 | $213.567 |
Similar Logic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders from ON Semiconductor and other manufacturers
Enter Your Email Address, Get the Latest News
