MOC8103300W
MOC8103300W
MOC8103300W
ON Semiconductor
SOT-23
MOC8103300W Datasheet PDF
non-compliant
Technical Specifications
Parameter NameValue
TypeParameter
Mounting Type Through Hole
Package / Case 6-DIP (0.400, 10.16mm)
Supplier Device Package 6-DIP
Operating Temperature-55°C~100°C
PackagingTube
Part StatusObsolete
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
Voltage - Isolation 5300Vrms
Output Type Transistor
Number of Channels 1
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.15V
Input Type DC
Rise / Fall Time (Typ) 1μs 2μs
Current - Output / Channel 50mA
Voltage - Output (Max) 30V
Current - DC Forward (If) (Max) 100mA
Current Transfer Ratio (Min) 108% @ 10mA
Current Transfer Ratio (Max) 173% @ 10mA
Turn On / Turn Off Time (Typ) 2μs, 3μs
Vce Saturation (Max) 400mV
In-Stock:2314 items
About MOC8103300W
Key Features
  • Advanced AVR architecture for efficient processing
  • Wide operating temperature range: -40°C to 85°C