Welcome to Hotenda.com Online Store!

MC100LVEL34DR2G
ON Semiconductor
3.3V Clock Generator 1.5GHz MC100LVEL34 Clock Generators 100LVEL Series 16 Pins 16-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 16 Terminals Surface Mount 3V~3.8V Tape & Reel (TR)
SOT-23
MC100LVEL34DR2G Datasheet PDF
non-compliant
| Parameter Name | Value |
|---|---|
| Type | Parameter |
| Factory Lead Time | 9 Weeks |
| Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 days ago) |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154, 3.90mm Width) |
| Number of Pins | 16 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2006 |
| Series | 100LVEL |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 16 |
| Type | Clock Generator |
| Terminal Finish | Tin (Sn) |
| Technology | ECL |
| Voltage - Supply | 3V~3.8V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| [email protected] Reflow Temperature-Max (s) | 40 |
| Base Part Number | MC100LVEL34 |
| Output | ECL |
| Pin Count | 16 |
| Number of Outputs | 3 |
| Operating Supply Voltage | 5.7V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 3V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Current | 39mA |
| Frequency (Max) | 1.5GHz |
| Logic Function | Clock |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Input | LVDS, NECL, PECL |
| Ratio - Input:Output | 1:4 |
| PLL | No |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Length | 9.9mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
| 1 | $6.851044 | $6.851044 |
| 10 | $6.463249 | $64.63249 |
| 100 | $6.097404 | $609.7404 |
| 500 | $5.752269 | $2876.1345 |
| 1000 | $5.426669 | $5426.669 |
Similar Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers from ON Semiconductor and other manufacturers
Enter Your Email Address, Get the Latest News
