Welcome to Hotenda.com Online Store!

FST3126MX
ON Semiconductor
14 Terminations4V~5.5V 14 Pin 3126 Signal switch4 Functions
SOT-23
FST3126MX Datasheet PDF
non-compliant
| Parameter Name | Value |
|---|---|
| Type | Parameter |
| Factory Lead Time | 6 Weeks |
| Lifecycle Status | LAST SHIPMENTS (Last Updated: 3 days ago) |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154, 3.90mm Width) |
| Number of Pins | 14 |
| Weight | 150mg |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2005 |
| JESD-609 Code | e4 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 14 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Type | Bus Switch |
| Resistance | 11Ohm |
| Terminal Finish | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) |
| Subcategory | Bus Driver/Transceivers |
| Technology | CMOS |
| Voltage - Supply | 4V~5.5V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Number of Functions | 4 |
| Supply Voltage | 5V |
| Terminal Pitch | 1.27mm |
| Base Part Number | 3126 |
| Operating Supply Voltage | 5V |
| Circuit | 1 x 1:1 |
| Power Supplies | 5V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 4V |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Ports | 2 |
| Output Current | 64mA |
| Number of Bits | 1 |
| Throw Configuration | SPST |
| Propagation Delay | 250 ps |
| Quiescent Current | 3μA |
| Turn On Delay Time | 6.2 ns |
| Family | CBT/FST/QS/5C/B |
| Output Characteristics | 3-STATE |
| Supply Type | Single |
| Address Bus Width | 4b |
| Output Polarity | TRUE |
| High Level Output Current | -128mA |
| Low Level Output Current | 128mA |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Height | 1.499mm |
| Length | 8.74mm |
| Width | 3.988mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
| 1 | $0.504850 | $0.50485 |
| 10 | $0.476274 | $4.76274 |
| 100 | $0.449315 | $44.9315 |
| 500 | $0.423882 | $211.941 |
| 1000 | $0.399889 | $399.889 |
Similar Logic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders from ON Semiconductor and other manufacturers
Enter Your Email Address, Get the Latest News
