Welcome to Hotenda.com Online Store!
M1A3P1000-1PQG208M
Microsemi Corporation
1.5V V 4.1mm mm FPGAs ProASIC3 Series 208-BFQFP 8mA mA 0.5mm mm 208
SOT-23
M1A3P1000-1PQG208M Datasheet PDF
non-compliant
| Parameter Name | Value |
|---|---|
| Type | Parameter |
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 208-BFQFP |
| Number of Pins | 208 |
| Operating Temperature | -55°C~125°C TJ |
| Packaging | Tray |
| Series | ProASIC3 |
| JESD-609 Code | e3 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 208 |
| ECCN Code | 3A001.A.2.C |
| Terminal Finish | Matte Tin (Sn) |
| HTS Code | 8542.39.00.01 |
| Subcategory | Field Programmable Gate Arrays |
| Technology | CMOS |
| Voltage - Supply | 1.425V~1.575V |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 245 |
| Supply Voltage | 1.5V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| [email protected] Reflow Temperature-Max (s) | 40 |
| Base Part Number | M1A3P1000 |
| Number of Outputs | 154 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Operating Supply Voltage | 1.5V |
| Power Supplies | 1.51.5/3.3V |
| Operating Supply Current | 8mA |
| Number of I/O | 154 |
| RAM Size | 18kB |
| Programmable Logic Type | FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY |
| Total RAM Bits | 147456 |
| Number of Gates | 1000000 |
| Max Frequency | 350MHz |
| Number of CLBs | 24576 |
| Number of Logic Cells | 24576 |
| Height Seated (Max) | 4.1mm |
| Length | 28mm |
| Width | 28mm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
| 24 | $215.83208 | $5179.96992 |
Similar Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array) from Microsemi Corporation and other manufacturers
Enter Your Email Address, Get the Latest News
