Welcome to Hotenda.com Online Store!

9LRS4103BKLFT
Integrated Device Technology (IDT)
3.3V V 5mm mm Application Specific Timer 5mm mm 3.135 V ~ 3.465 V Msps 5mm mm
SOT-23
9LRS4103BKLFT Datasheet PDF
non-compliant
| Parameter Name | Value |
|---|---|
| Type | Parameter |
| Factory Lead Time | 8 Weeks |
| Contact Plating | Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Number of Pins | 32 |
| Supplier Device Package | 32-VFQFPN (5x5) |
| Frequency - Max | 133.33MHz |
| Packaging | Tape and Reel |
| Published | 2007 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Series | -- |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 32 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Voltage - Supply | 3.135 V ~ 3.465 V |
| Terminal Position | QUAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | 30 |
| Base Part Number | ICS9LRS4103 |
| Output | Clock |
| Pin Count | 32 |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Number of Elements | 3 |
| Temperature Grade | COMMERCIAL |
| Number of Circuits | 1 |
| Max Supply Voltage | 3.465V |
| Min Supply Voltage | 3.135V |
| Nominal Supply Current | 100mA |
| uPs/uCs/Peripheral ICs Type | MICROPROCESSOR CIRCUIT |
| Frequency (Max) | 133.33MHz |
| Input | Crystal |
| Ratio - Input:Output | 1:6 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Main Purpose | Intel CPU Servers |
| Length | 5mm |
| Width | 5mm |
| Thickness | 900μm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
Similar Clock/Timing - Application Specific from Integrated Device Technology (IDT) and other manufacturers
Enter Your Email Address, Get the Latest News
