5913001107HF
5913001107HF
5913001107HF
Dialight
LED PRISM 3MM RED,GRN HYSOL SMD
SOT-23
5913001107HF Datasheet PDF
non-compliant
Technical Specifications
Parameter NameValue
TypeParameter
Factory Lead Time 10 Weeks
Mounting Type Surface Mount, Right Angle
PackagingTape & Reel (TR)
Published 2017
Series 591
Part StatusActive
Moisture Sensitivity Level (MSL) 2 (1 Year)
Color Green, Red
Current 30mA
Lens Style Round with Domed Top
Lens Size 4.80mm Dia
RoHS StatusROHS3 Compliant
In-Stock:2568 items
Pricing & Ordering
QuantityUnit PriceExt. Price
About 5913001107HF
The 5913001107HF from Dialight is a high-performance microcontroller designed for a wide range of embedded applications. This component features LED PRISM 3MM RED,GRN HYSOL SMD.
Key Features
  • Advanced AVR architecture for efficient processing
  • Wide operating temperature range: -40°C to 85°C