Welcome to Hotenda.com Online Store!

ADP2323ACPZ-R7
Hotenda
32 Terminals 4.5V~20V 32-Pin ADP2323 DC to DC converter ICDUAL SWITCHING CONTROLLER 2 Outputs 600kHz Transistor Driver
SOT-23
ADP2323ACPZ-R7 Datasheet PDF
non-compliant
| Parameter Name | Value |
|---|---|
| Type | Parameter |
| Factory Lead Time | 10 Weeks |
| Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Number of Pins | 32 |
| Operating Temperature | -40°C~125°C TJ |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | no |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 32 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Terminal Finish | Matte Tin (Sn) |
| Additional Feature | ALSO HAS A CONTROL TECHNIQUE OF PFM |
| Subcategory | Switching Regulator or Controllers |
| Technology | DMOS |
| Terminal Position | QUAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| [email protected] Reflow Temperature-Max (s) | 30 |
| Base Part Number | ADP2323 |
| Function | Step-Down |
| Number of Outputs | 2 |
| Output Voltage | 1.2V |
| Output Type | Transistor Driver |
| Max Output Current | 3A |
| Input Voltage-Nom | 12V |
| Analog IC - Other Type | DUAL SWITCHING CONTROLLER |
| Operating Supply Current | 3mA |
| Output Configuration | Positive |
| Output Current | 3A |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 4.5V~20V |
| Control Features | Enable, Frequency Control, Power Good, Soft Start, Tracking |
| Max Output Voltage | 16V |
| Topology | Buck |
| Min Input Voltage | 4.5V |
| Control Mode | CURRENT-MODE |
| Frequency - Switching | 600kHz |
| Max Input Voltage | 20V |
| Control Technique | PULSE WIDTH MODULATION |
| Synchronous Rectifier | No |
| Min Output Voltage | 800mV |
| Switcher Configuration | PHASE-SHIFT |
| Max Duty Cycle | 90 % |
| Clock Sync | Yes |
| Height | 730μm |
| Length | 5mm |
| Width | 5.1mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Contains Lead |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
Similar PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Controllers from Hotenda and other manufacturers
Enter Your Email Address, Get the Latest News
