Welcome to Hotenda.com Online Store!

ADG3245BRUZ
Hotenda
20 Terminations2.3V~3.6V 20 Pin ADG3245 Signal switch1 Functions
SOT-23
ADG3245BRUZ Datasheet PDF
non-compliant
| Parameter Name | Value |
|---|---|
| Type | Parameter |
| Factory Lead Time | 16 Weeks |
| Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
| Contact Plating | Tin |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) |
| Surface Mount | YES |
| Number of Pins | 20 |
| Weight | 190.990737mg |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tube |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | no |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 20 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Type | Bus Switch |
| Resistance | 15Ohm |
| Technology | CMOS |
| Voltage - Supply | 2.3V~3.6V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 2.5V |
| Terminal Pitch | 0.65mm |
| [email protected] Reflow Temperature-Max (s) | 30 |
| Base Part Number | ADG3245 |
| Pin Count | 20 |
| Circuit | 8 x 1:1 |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 3.6V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 2.3V |
| Operating Supply Current | 1μA |
| Number of Ports | 2 |
| Number of Bits | 8 |
| Throw Configuration | SPST |
| Propagation Delay | 225 ps |
| Quiescent Current | 1.2mA |
| Turn On Delay Time | 4.8 ns |
| Logic Function | Translator |
| Data Rate | 1.244 Gbps |
| Number of Inputs | 1 |
| Output Characteristics | 3-STATE |
| Supply Type | Single |
| Bandwidth | 610MHz |
| Output Polarity | TRUE |
| -3db Bandwidth | 610MHz |
| High Level Output Current | -25mA |
| Low Level Output Current | 25mA |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Height | 1.05mm |
| Length | 6.6mm |
| Width | 4.5mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Contains Lead |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
| 1 | $3.00000 | $3 |
| 500 | $2.97 | $1485 |
| 1000 | $2.94 | $2940 |
| 1500 | $2.91 | $4365 |
| 2000 | $2.88 | $5760 |
| 2500 | $2.85 | $7125 |
Similar Logic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders from Hotenda and other manufacturers
Enter Your Email Address, Get the Latest News
