Welcome to Hotenda.com Online Store!

ADF4218LBRUZ-REEL
Hotenda
3V Clock/Frequency Synthesizer (RF/IF) 3GHz ADF4218 Clock Generators 20 Pins 20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) 20 Terminals Surface Mount 2.6V~3.3V Tape & Reel (TR)
SOT-23
ADF4218LBRUZ-REEL Datasheet PDF
non-compliant
| Parameter Name | Value |
|---|---|
| Type | Parameter |
| Factory Lead Time | 8 Weeks |
| Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Contact Plating | Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) |
| Number of Pins | 20 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | no |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 20 |
| Type | Clock/Frequency Synthesizer (RF/IF) |
| Additional Feature | ALSO REQUIRES A 3V TO 5.5V SUPPLY |
| Voltage - Supply | 2.6V~3.3V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3V |
| Terminal Pitch | 0.65mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | 40 |
| Base Part Number | ADF4218 |
| Output | Clock |
| Pin Count | 20 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Operating Supply Voltage | 5V |
| Number of Elements | 2 |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 3.3V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Current | 7mA |
| Nominal Supply Current | 7mA |
| Frequency (Max) | 3GHz |
| Input | CMOS, TTL |
| Ratio - Input:Output | 3:1 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | Yes/No |
| Length | 6.5mm |
| Width | 4.4mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Contains Lead |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
Similar Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers from Hotenda and other manufacturers
Enter Your Email Address, Get the Latest News
