Welcome to Hotenda.com Online Store!

ADF4150HVBCPZ
Hotenda
3.3V ADF4150 Clock Generators 32 Pins 32-VFQFN Exposed Pad, CSP 32 Terminals Surface Mount 3V~3.6V Tray
SOT-23
ADF4150HVBCPZ Datasheet PDF
non-compliant
| Parameter Name | Value |
|---|---|
| Type | Parameter |
| Factory Lead Time | 8 Weeks |
| Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Contact Plating | Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Number of Pins | 32 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tray |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | no |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 32 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Subcategory | PLL or Frequency Synthesis Circuits |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Terminal Position | QUAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Frequency | 3GHz |
| [email protected] Reflow Temperature-Max (s) | 40 |
| Base Part Number | ADF4150 |
| Output | Clock |
| Pin Count | 32 |
| Number of Outputs | 4 |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 3.6V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 3V |
| Interface | Serial |
| Number of Circuits | 1 |
| Analog IC - Other Type | PLL FREQUENCY SYNTHESIZER |
| Operating Supply Current | 50mA |
| Nominal Supply Current | 50mA |
| Input | CMOS, TTL |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Height Seated (Max) | 0.8mm |
| Length | 5mm |
| Width | 5mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Contains Lead |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
| 1 | $6.47000 | $6.47 |
| 10 | $5.84100 | $58.41 |
| 490 | $4.61873 | $2263.1777 |
| 980 | $4.21119 | $4126.9662 |
Similar Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers from Hotenda and other manufacturers
Enter Your Email Address, Get the Latest News
